Od zawsze interesowały Cię zagadnienia społeczne? Chciałbyś zgłębić wiedzę z politologii, stosunków międzynarodowych, a może administracji? W przyszłości chciałbyś pracować jako dziennikarz, a może zostać kulturoznawcą? Jeśli na jedno z tych pytań możesz odpowiedzieć twierdząco, studia społeczne są dla Ciebie! Studia społeczne prowadzone w języku obcym to propozycja dla wszystkich, którzy już na etapie szkoły średniej świetnie posługują się językiem angielskim lub niemieckim.
Studia na kierunkach związanych z ekonomią i zarządzaniem to najlepsza propozycja dla analitycznych umysłów. Idealnym kandydatem na studia z tej grupy będzie osoba z dobrze ugruntowaną wiedzą z matematyki oraz świetną znajomością języka obcego. Na tych kierunkach wszystkie zajęcia prowadzone w języku obcym. Studenci podchodzą także do wszystkich egzaminów i zaliczeń w języku angielskim lub niemieckim.
Studia techniczne zapewniają studentom pewność w zakresie uzyskania dobrze płatnej oraz satysfakcjonującej pracy. Z tego powodu, na te kierunki jest wielu chętnych, a więc i uczelnie stawiają kandydatom wyższe wymagania. Kierunki techniczne to m.in. automatyka i robotyka, biznes i technologia czy architektura. Aby dostać się na takie studia należy być doskonale przygotowanym z matematyki, gdyż w trakcie studiów pojawi się wiele przedmiotów z jej zakresu.
Studia informatyczne od kilku lat cieszą się nieprzerwanym zainteresowaniem ze strony kandydatów na studia. Znajomość języków programowania oraz rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieci i tworzenia bazy danych umożliwia absolwentom znalezienie pracy na specjalistycznych stanowiskach. Studenci kierunków informatycznych są rozchwytywani na rynku pracy. Dlaczego warto rozpocząć studia informatyczne w języku obcym?
Studia medyczne to najczęściej wybierany kierunek kształcenia przez kandydatów na studia, którzy wybierali na maturze takie przedmioty jak biologia, chemia czy fizyka. Ciekawą alternatywą dla kierunków prowadzonych w języku polskim są studia po angielsku. Dzięki nauce w języku obcym studenci mogą z powodzeniem rozpocząć pracę w placówkach medycznych poza granicami naszego kraju.
Nie da się ukryć, prawo od lat kusi kandydatów na studia. Co roku tysiące maturzystów bierze udział w rekrutacji na ten kierunek studiów, a i tak dostają się tylko ci z ponadprzeciętnie zdaną maturą. Studia prawnicze to jedyna droga, która pozwala na rozpoczęcie pracy jako sędzia, radca prawny, adwokat, prokurator, Jeśli planujesz rozpocząć studia na kierunku prawo i już na samym początku zwiększyć swoje szanse na osiągniecie sukcesu jako absolwent, warto rozważyć studia prowadzone w językach obcych.
Kandydaci na kierunki ścisłe powinni wykazywać się wiedzą z wielu przedmiotów. Ich umysły powinny być przystosowane do analitycznego myślenia, gdyż większość przedmiotów jest nierozerwalnie związana z biologią. Oprócz niej, niezbędne jest posiadanie kompetencji w zakresie chemii, matematyki czy fizyki. Na studiach tego rodzaju zajęcia prowadzone są w językach obcych, dlatego studenci muszą nie tylko posługiwać się specjalistyczną terminologią, ale także posiadać szerokie kompetencje językowe.