Chcesz podobnie jak lekarz pomagać chorym ludziom, mieć interesującą pracę i nieźle zarabiać? W takim razie zainteresuj się studiami na kierunku fizyka medyczna, zwłaszcza, jeśli masz w dodatku zdolności techniczne. To idealne połączenie studiów medycznych i technicznych, wykorzystywane np. w diagnostyce i terapii onkologicznej. Studia z fizyki medycznej na Uniwersytecie Gdańskim są prowadzone wspólnie z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.


Studia na Kierunku lekarskim to prawdziwa jazda po bandzie. W ciągu pięciu lat student musi opanować anatomię człowieka, fizjologię, farmację, histologię czy immunologię, nie wspominając o rozległej wiedzy o chorobach i ich diagnostyce. Do tego student w trakcie nauki musi poznać warunki i specyfikę pracy praktycznie wszystkich jednostek medycznych szpitala klinicznego, zdawać egzaminy i zaliczenia w laboratoriach, prosektorium oraz na salach operacyjnych. Jako przedstawiciel nauk ścisłych musi także wykazać się talentem humanistycznym. Dlaczego?


Dostać się na Kierunek lekarski i utrzymać się

Wszechstronność kształcenia medycznego oraz bardzo wysokie wymagania intelektualne stawiane studentom medycyny to główna przyczyna studenckich porażek. Niestety, w wypadku tego kierunku samo uzyskanie indeksu nie stanowi jeszcze gwarancji na uzyskanie dyplomu lekarza medycyny. Znaczna ilość studentów pierwszego i drugiego roku nie utrzymuje upragnionego dyplomu, ponieważ w trakcie studiów nie jest w stanie zdać na czas wszystkich wymaganych egzaminów. Nierzadko okazuje się też, że mimo najlepszych chęci i zdolności adept nauk medycznych nie jest w stanie wytrzymać zajęć w prosektorium.

Możliwości i konieczność rozwoju absolwentów Kierunku lekarskiego

Zawód lekarza w dzisiejszych warunkach daje bardzo atrakcyjne perspektywy pracy, przy założeniu, że wyspecjalizowanie się zajmie niewiele czasu. Warto przemyśleć oferty pracy za granicą, przy dobrej znajomości języków obcych można bardzo szybko uzyskać kolejne szczeble rozwoju zawodowego i zdobyć niezwykle istotne w zawodach medycznych doświadczenie. Ciekawą ścieżką kariery jest także osadzenie się w świecie akademickim. Bardzo wiele opinii potwierdza, że doktorat w zakresie nauk medycznych jest względnie łatwą zdobyczą, a kariera akademicka w połączeniu z praktykowaniem medycyny to świetny sposób, by realizować się, jako naukowiec, zdobywając jednocześnie uznanie pacjentów.

Lekarz w biznesie

Jedną z opcji kariery zawodowej, po ukończeniu studiów, medycznych jest także rezygnacja z czynnego uprawiania zawodu lekarza, na rzecz zatrudnienia się w sektorze gospodarczym branży medycznej, w działach handlowych i rozwojowych korporacji związanych z ochroną zdrowia. Zarówno przemysł farmaceutyczny, jak i branża wytwórcza sprzętu medycznego potrzebuje kompetentnych fachowców. Rezygnacja z praktykowania medycyny nie zawsze oznacza, w tym wypadku zmniejszenie zarobków.

Ogłoszenia korepetycje i kursów maturalnych z biologii

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->