Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
     
Architektura wnętrz kieurnek studiów
Architektura wnętrz
Kierunki studiów - Studia artystyczne
Kandydat na kierunek Architektura wnętrz powinien posiadać podstawowe umiejętności plastyczne oraz takie cechy jak wrażliwość dotykowa i wrażliwość na kolory. Studia są skierowane do osób, dla których przestrzeń zamknięta w architekturze może być obszarem kreacji artystycznej, jak również dla osób, które interesują się współczesnym wzornictwem we wnętrzach i chcą rozwinąć swoje zainteresowania, wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. Studia na Architekturze wnętrz dają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zdobywania wiedzy z zakresu zagadnień projektowych (projektowanie wnętrz, mebli, wystaw), historii sztuki, historii designu, geometrii wykreślnej, budownictwa, ergonomii, oświetlenia. 

W trakcie studiów: 

Nauka na kierunku Architektura wnętrz zapewnia wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu projektowania wnętrz i mebli, poszerzoną o wiadomości z zakresu historii i teorii architektury oraz sztuk pięknych. Student Architektury wnętrz tworzy projekty spełniających wymagania estetyczne, użytkowe i techniczne, poznaje podstawy projektowania architektonicznego, aranżacji przestrzeni poprzez strukturę, kolor, światło i formę z uwzględnieniem efektów estetycznych. 

Po studiach: 
 

Po Architekturze wnętrz absolwent jest przygotowany do samodzielnej lub zespołowej pracy projektowej związanej z kształtowaniem przestrzeni w najbliższym otoczeniu człowieka. Posiada gruntowną wiedzę i umiejętności plastyczne potrzebne do profesjonalnego projektowania i aranżacji wnętrz mieszkalnych, biurowych, obiektów użyteczności publicznej (banki, urzędy, hotele, restauracje itp.) oraz obiektów specjalnego przeznaczenia (ośrodki zdrowia, szpitale, kościoły itp.). Studia na kierunku Architektura wnętrz mają na celu wykształcenie projektantów wnętrz, pracy projektowej w zakresie architektury wnętrz oraz organizowania działalności projektowej.

Uniwersytet Zielonogórski Wydział Artystyczny
Cała Polska   Białystok   Bydgoszcz   Gdańsk   Gdynia   Gorzów Wlkp   Katowice   Kielce   Kraków   Lublin   Łódź   Poznań   Olsztyn   Opole   Rzeszów   Sopot   Szczecin   Toruń   Warszawa   Wrocław   Zielona Góra  

 

Student w Zielonej Górze

Student w Zielonej Górze

phoca_thumb_s_kabaretTutaj zrodziła się tradycja polskich kabaretów, tu odbywa się największa w kraju winna fiesta, tu możesz studiować. Zielona Góra – miasto niekończącej się zabawy.
Więcej…